BCG VAKCÍNA.

 • ​Služba je určena pro objednání na konzultaci léčby výplachy močového měchýře BCG vakcínou.

 • Léčba je indikována u pacientů s histopatologicky ověřeným neinvazivní nádorem močového měchýře pTa G3 (HG); pT1 G2, G3 (HG); CIS.

 • BCG vakcína jsou živé, speciálně upravené mikroby tuberkulózy. BCG vakcínu používáme v léčbě povrchových nádorů močového měchýře. Princip působení spočívá v mohutné imunitní reakci, ke které dochází ve sliznici močového měchýře po aplikaci vakcíny. Primární léčbou nádoru močového měchýře je endoskopická operace (transuretrální resekce – TUR), která stanoví rozsah onemocnění a stupeň diferenciace nádoru (grading). Velice často se stává, že povrchové nádory po TUR v krátkém čase recidivují – objevují se znovu na stejném nebo jiném místě močového měchýře. Dále může u povrchových nádorů dojít také k progresi do invazivních nádorů, které pak již postihují svalovinu močového měchýře a mohou metastazovat. Léčba BCG vakcínou významně snižuje možnosti recidivy i progrese povrchového nádoru močového měchýře.

 • Léčba se provádí aplikací roztoku léku do močového měchýře po jednorázovém zavedení močového katétru. Léčba se v základním schématu provádí 1x týdně po dobu šesti týdnů. Po skončení základní kůry se někdy indikuje udržovací léčba po dobu 9 měsíců. V rámci léčby je také třeba provádět pravidelné cystoskopické kontroly močového měchýře.

 • Výkon provádíme ambulantně na zákrokovém sále v místním znecitlivění. Pro snížení obav nebo úzkosti z výkonu můžete využít inhalační anestezii anestetickým plynem.

 • Podrobné informace včetně přípravy na výkon v tištěné formě dostanete na vstupním vyšetření. 

 • Výkon je po schválení revizním lékařem plně hrazen ze zdravotního pojištění.

 • Na vstupní vyšetření si přineste občanský průkaz, kartičku pojišťovny​ a aktuální zprávu z urologického vyšetření/hospitalizace včetně histopatologického vyšetření. Pokud je to možné, vyplňte a předložte lékaři při vyšetření tento dotazník.

POPLATEK

Jednorázový administrativní poplatek 1 000 Kč hradí noví pacienti a pacienti, u kterých od posledního vyšetření uplynuly více než dva roky. Poplatek nehradí preventivní ani léčebnou zdravotní péči.

OBJEDNÁNÍ

 1. on-line - zvolte datum a čas vyšetření. Pokud nenacházíte vhodný termín, kontaktujte nás telefonicky.

 2. telefonicky - 605 987 650 (po-pá 7-15)

 3. osobně - v ordinační době (po-st 7-12 a 13-18, čt-pá 7-12)

 1. telefonicky - 605 987 650 (po-pá 7-15), nikoliv SMS

 2. on-line - kdykoliv

 3. osobně - v ordinační době (po-st 7-12 a 13-18, čt-pá 7-12)

ODKAZY