BCG VAKCÍNA.

  • Léčba výplachy močového měchýře BCG vakcínou je indikována u pacientů s histopatologicky ověřeným neinvazivní nádorem močového měchýře pTa G3 (HG); pT1 G2, G3 (HG); CIS.

  • BCG vakcína jsou živé, speciálně upravené mikroby tuberkulózy. BCG vakcínu používáme v léčbě povrchových nádorů močového měchýře. Princip působení spočívá v mohutné imunitní reakci, ke které dochází ve sliznici močového měchýře po aplikaci vakcíny. Primární léčbou nádoru močového měchýře je endoskopická operace (transuretrální resekce – TUR), která stanoví rozsah onemocnění a stupeň diferenciace nádoru (grading). Velice často se stává, že povrchové nádory po TUR v krátkém čase recidivují – objevují se znovu na stejném nebo jiném místě močového měchýře. Dále může u povrchových nádorů dojít také k progresi do invazivních nádorů, které pak již postihují svalovinu močového měchýře a mohou metastazovat. Léčba BCG vakcínou významně snižuje možnosti recidivy i progrese povrchového nádoru močového měchýře. Léčba se provádí aplikací roztoku léku do močového měchýře po jednorázovém zavedení močového katétru. Léčba se v základním schématu provádí 1x týdně po dobu šesti týdnů. Po skončení základní kůry se někdy indikuje udržovací léčba po dobu 9 měsíců. V rámci léčby je také třeba provádět pravidelné cystoskopické kontroly močového měchýře.

  • Lékař podle vstupního vyšetření stanoví termín výkonu. Podrobné informace včetně přípravy na výkon obdržíte v tištěné formě. Výkon provádíme ambulantně na zákrokovém sále v místním znecitlivění. Pro snížení obav nebo úzkosti z výkonu můžete využít inhalační anestezii anestetickým plynem.

  • Výkon je po schválení revizním lékařem plně hrazen ze zdravotního pojištění.

OBJEDNÁNÍ

  1. on-line - zvolte datum a čas vyšetření. Pokud nenacházíte vhodný termín, kontaktujte nás telefonicky.

  2. telefonicky - 605 987 650 (po-pá 7-15)

  3. osobně - v ordinační době (po-st 7-12 a 13-18, čt-pá 7-12)

ODKAZY