top of page

OČKOVÁNÍ PROTI HPV.

 • Kondylomata (anogenitální bradavice, condyloma accuminatum, fíčky) jsou výrůstky či bradavice způsobené virem HPV (lidský papillomavirus). Vyskytují se zejména v oblasti intimních partií a jsou nejčastější sexuálně přenosnou nemocí. Mohou být samostatné i mnohočetné. Inkubační doba onemocnění je od 3 týdnů do 8 měsíců. Přes intenzivní léčbu jsou kondylomata onemocněním, které se velmi často opakuje. 

 • V současné době nemáme v ČR systém časného vyhledávání počátečních stádií tohoto onemocnění u mužů. Očkováním se chráníte proti rozvoji tohoto onemocnění. Po očkování nejste rizikový pro svou partnerku/svého partnera, u které/ho by získaná infekce HPV mohla vést k rozvoji přednádorových stavů nebo rakoviny samotné na děložním čípku, hrtanu nebo análním otvoru, genitálním bradavicím nebo dalším HPV onemocněním.

OČKOVÁNÍ

 • Očkování proti HPV provádíme u mužů nad 18 roků věku, používáme vakcínu Gardasil 9U žen provádí očkování proti HPV gynekolog.

 • Vakcínu podáváme podle třídávkového schématu (0, 2, 6 měsíců) do ramene. Druhou dávku podáváme dva měsíce po první dávce, třetí dávku podáváme šest měsíců po první dávce. Všechny tři dávky mají být podány v průběhu 12 měsíců.

 • Očkování provádíme podáním 0,5 ml dávky vakcíny do svalu paže pacienta. Po očkování pacient vyčká 30 minut v čekárně pro vyhodnocení možných vedlejších účinků. Stejně jako v případě jakéhokoliv jiného očkování by pacient v době očkování neměl trpět akutním horečnatým onemocněním, po podání očkovací látky doporučujeme vynechat větší fyzickou zátěž po dobu 24 hodin.

 • Vedlejší účinky očkování proti HPV nejsou časté. Nejčastější jsou lokální reakce v místě vpichu jako je zarudnutí, otok či bolestivost a také přechodná bolest hlavy.

CENA

Očkování proti HPV není u dospělých mužů hrazeno ze zdravotního pojištění. Cena jedné dávky vakcíny je 3 555 Kč. Platba je možná v recepci platební kartou nebo v hotovosti.

OBJEDNÁNÍ - STÁVAJÍCÍ PACIENT

 • bez vyšetření (doporučujeme)

  1. formulářem - kdykoliv

 • na ​urologické vyšetření a konzultaci léčby: očkování proti papilomavirům

  1. on-line - zvolte nejprve jméno svého ošetřujícího lékaře, poté datum a čas vyšetření. Pokud nenacházíte vhodný termín, kontaktujte nás telefonicky.

  2. telefonicky - 605 987 650 (po-pá 7-15)

  3. osobně - v ordinační době (po-st 7-12 a 13-18, čt-pá 7-12)

OBJEDNÁNÍ - NOVÝ PACIENT

​na urologické vyšetření a konzultaci léčby: očkování proti papilomavirům

 1. on-line - zvolte datum a čas vyšetření. Pokud nenacházíte vhodný termín, kontaktujte nás telefonicky.

 2. telefonicky - 605 987 650 (po-pá 7-15)

 3. osobně - v ordinační době (po-st 7-12 a 13-18, čt-pá 7-12)

ODKAZY

bottom of page