top of page

HORMONÁLNÍ LÉČBA KARCINOMU PROSTATY.

  • Hormonální léčba funguje tak, že znemožňuje přísun hormonu s názvem testosteron k rakovinným buňkám prostaty. Testosteron je produkován ve varlatech a nadledvinách. Jednou z úloh, které plní, je kontrola vývoje a růstu pohlavních orgánů včetně prostaty. Normální hladina testosteronu obvykle nevyvolává žádné problémy, pokud se ovšem v prostatě nacházejí rakovinné buňky, může testosteron způsobovat jejich rychlejší růst. Jinými slovy, testosteron funguje jako „živina“ pro rakovinu prostaty. Pokud se jeho přísunu zamezí, dojde ke zmenšování objemu rakovinných buněk bez ohledu na to, kde v těle se nacházejí.

  • Samotná hormonální léčba rakovinu prostaty nevyléčí, dokáže ji ale udržet pod kontrolou řadu měsíců nebo let, než budete muset s lékařem případně zvážit nějakou další léčbu. Je možné ji kombinovat také s jinými způsoby léčby a zvýšit tak jejich účinnost.

  • Existuje několik různých léčiv, které všechny působí podobným způsobem. Tyto přípravky se podávají injekčně do paže, oblasti břicha nebo hýždí. Potřebné injekce podáváme jednou měsíčně, jednou za tři měsíce či případně jednou za půl roku, podle příslušné dávky.

  • Lékař podle vyšetření stanoví termíny podání léčiva. Podrobné informace včetně přípravy na podání léčiva obdržíte v tištěné formě. Výkon provádíme ambulantně

  • Výkon včetně léčiva je plně hrazen ze zdravotního pojištění.

OBJEDNÁNÍ

na urologické vyšetřeníkonzultaci léčby: hormonální léčba karcinomu prostaty.​

  1. on-line - zvolte datum a čas vyšetření. Pokud nenacházíte vhodný termín, kontaktujte nás telefonicky.

  2. telefonicky - 605 987 650 (po-pá 7-15)

  3. osobně - v ordinační době (po-st 7-12 a 13-18, čt-pá 7-12)

ODKAZY

bottom of page