top of page

BOTULOTOXIN DO STĚNY MOČOVÉHO MĚCHÝŘE.

  • Léčba aplikací botulotoxinu do stěny močového měchýře je indikována u

    1. dráždivého močového měchýře u pacientů s roztroušenou sklerózou nebo po poranění míchy nebo

    2. dráždivého močového měchýře u pacientů s projevy častého močení (močení více než 8x denně), urgencí a urgentní inkontinence. Pacienti musí být schopni autokatetrizace.

  • Léčba spočívá v aplikaci roztoku malého množství botulotoxinu do stěny močového měchýře pod optickou kontrolou. Zklidnění svalu močového měchýře vede ke snížení počtu epizod úniku moče a vymizení pocitu nutkání na močení. Výkon provádíme v tzv. gynekologické poloze. Po cystoskopickém vyšetření (prohlídka močového měchýře optickým nástrojem pod kontrolu zraku) jehlou v endoskopickém nástroji aplikujeme do svalu močového měchýře látku – botulotoxin. Výkon zahrnuje 20-40 injekcí botuloxinu do stěny měchýře.

  • Lékař podle vyšetření stanoví termín výkonu. Podrobné informace včetně přípravy na výkon obdržíte v tištěné formě. Výkon provádíme ambulantně na zákrokovém sále v místním znecitlivění. Pro snížení obav nebo úzkosti z výkonu můžete využít inhalační anestezii anestetickým plynem.

CENA

Výkon je plně hrazen ze zdravotního pojištění. Léčivo je částečně hrazeno ze zdravotního pojištění, aktuální doplatek na léčivo Botox je zde. Platba je možná v recepci platební kartou nebo v hotovosti.

OBJEDNÁNÍ

​na urologické vyšetřeníkonzultaci léčby: aplikace botulotoxinu do stěny močového měchýře.

  1. on-line - zvolte datum a čas vyšetření. Pokud nenacházíte vhodný termín, kontaktujte nás telefonicky.

  2. telefonicky - 605 987 650 (po-pá 7-15)

  3. osobně - v ordinační době (po-st 7-12 a 13-18, čt-pá 7-12)

ODKAZY

bottom of page