top of page

ODSTRANĚNÍ KONDYLOMAT.

  • Kondylomata (anogenitální bradavice, condyloma accuminatum, fíčky) jsou výrůstky či bradavice způsobené virem HPV (lidský papillomavirus). Vyskytují se zejména v oblasti intimních partií a jsou nejčastější sexuálně přenosnou nemocí. Mohou být samostatné i mnohočetné. Inkubační doba onemocnění je od 3 týdnů do 8 měsíců. Přes intenzivní léčbu jsou kondylomata onemocněním, které se velmi často opakuje. Při výskytu kondylomat je důležité vyšetření a léčba sexuálního partnera/ky. Léčíme kondylomata v oblasti zevního genitálu, nikoliv v oblasti řitního otvoru. Žena musí být před léčbou kondylomat v oblasti zevního genitálu vyšetřena na gynekologii k vyloučení kondylomat uvnitř pochvy. 

  • Kondylomata po dezinfekci kůže odstraňujeme kryoterapií, elektrokauteremexkochleační lžičkou nebo kombinací léčebných metod. Následně oblast výkonu dezinfikujeme a sterilně překryjeme. Při kryoterapii používáme přístroj Cryoalfa pen od švýcarské firmy CryoSwiss.

  • ​Lékař podle vstupního vyšetření stanoví termín výkonu. Podrobné informace včetně přípravy na výkon obdržíte v tištěné formě. Výkon provádíme ambulantně na zákrokovém sále v místním znecitlivění. Pro snížení obav nebo úzkosti z výkonu můžete využít inhalační anestezii anestetickým plynem.

  • Informace o očkování proti HPV jsou zde.

CENA

Výkon není v našem zdravotnickém zařízení hrazen ze zdravotního pojištění. Cena výkonu je 3 000 Kč. Platba je možná v recepci platební kartou nebo v hotovosti.

OBJEDNÁNÍ

na urologické vyšetřeníkonzultaci výkonu: odstranění kondylomat.​​

  1. on-line - zvolte datum a čas vyšetření. Pokud nenacházíte vhodný termín, kontaktujte nás telefonicky.

  2. telefonicky - 605 987 650 (po-pá 7-15)

  3. osobně - v ordinační době (po-st 7-12 a 13-18, čt-pá 7-12)

bottom of page