top of page

FÚZNÍ BIOPSIE PROSTATY.

 • Služba je určena pro objednání na urologické vyšetření a (fúzní) biopsii prostaty. Je určena pacientům, kteří u nás doposud nebyli vyšetřeni a mají doporučení od svého praktického lékaře/urologa k

  1. urologickému vyšetření pro zvýšenou hodnotu PSA nebo

  2. biopsii prostaty nebo

  3. fúzní biopsii prostaty.

 • Karcinom prostaty je nejčastější nádorové onemocnění v České republice. Fúzní biopsie prostaty umožňuje digitální spojení dat z magnetické rezonance (MR) a ultrazvuku. Výsledkem je přesné zobrazení prostaty a zjištění ložisek podezřelých z karcinomu prostaty. Z těchto ložisek odebereme biopsií tkáň pro další rozbor. Fúzní biopsie zvyšuje záchyt karcinomu prostaty oproti standardní biopsii prostaty. Pro pacienty představuje šetrnější, přesnější a rychlejší způsob vyšetření. Vyšetření je časově a finančně velmi náročné. Výkon provádíme při ložisku MR označeném PiRADS 3, 4 nebo 5

 • Podrobné informace včetně přípravy na výkon obdržíte v tištěné formě. Výkon provádíme ambulantně na zákrokovém sále v místním znecitlivění. Pro snížení obav nebo úzkosti z výkonu můžete využít inhalační anestezii anestetickým plynem.

 • Po výkonu obdržíte lékařskou zprávu s výsledkem histologie pro svého registrujícího lékaře/urologa.

NEMÁM provedenou MR prostaty

 • Po vstupním vyšetření Vám provedeme magnetickou rezonanci prostaty a stanovíme termín fúzní biopsie prostaty. Termín MR prostaty je 4-8 týdnů po vstupním vyšetření.

MÁM provedenou MR prostaty

 • Na vstupní vyšetření přineste tištěný výsledek/popis magnetické rezonance (MR) pánve/prostaty (NUTNÉ!!!) a MR na CD nosiči (pokud ho máte k dispozici).

 • Na vstupním vyšetření Vám stanovíme termín fúzní biopsie prostaty.

CENA

Výkon je plně hrazen ze zdravotního pojištění.

OBJEDNÁNÍ

​​na urologické vyšetření a konzultaci výkonu: (fúzní) biopsie prostaty.

Po objednání vyplňte Dotazník fúzní biopsie prostaty.

 1. on-line - zvolte datum a čas vyšetření. Pokud nenacházíte vhodný termín, kontaktujte nás telefonicky.

 2. telefonicky - 605 987 650 (po-pá 7-15)

 3. osobně - v ordinační době (po-st 7-12 a 13-18, čt-pá 7-12)

bottom of page